(ФОТО) Денес пристигна најголемиот доказ – Нејмар навистина се враќа во Барселона

87

Шпекулациите околу преминот на Нејмар од ПСЖ во Барселона се уште не престануваат.

Овие гласин повторно станаа актуелни откако денес еден од неговит адвокати, Хуан де Диос Креспо беше фотографиран како влегува во клупските простории на Барселона.

Имено овој адвокат во 2017 година ја исплати откупната клаузула на Нејмар од 222 милиони евра при преминот во ПСЖ, а денес повторно пристигна во просториите на каталонскиот клуб.

„Каталонски Спорт“ објавува дека ова е можеби јасен доказ дека враќањето на Бразилецот на „Камп Ноу“ е се поблизу.

loading...