Почетна тагови МЗТ Скопје Аеродром

таг: МЗТ Скопје Аеродром

МЗТ Скопје ја продолжува доминацијата

Во третиот натпревар од големото финале, кошаркарите на МЗТ Скопје стигнаа до третиот триумф со 78:67 и со "чисти" 3:0 ја одбранија...

Магдевски се врати во Аеродром

МЗТ Скопје Аеродром објави ново засилување. Во составот по едногодишна пауза, се враќа репрезентативниот плејмејкер Андреј Магдевски. 26-годишниот кошаркар повторно ќе го носи дресот на...

Нов Американец во Аеродром (ВИДЕО)

Нов ден и ново засилување за МЗТ Скопје Аеродром. Македонскиот шампион доведе ново интернационално име. Станува збор за 27-годишниот амерички центар Еван Максвел. Пред пристигнувањето...

Ново засилување за македонскиот шампион

МЗТ Скопје Аеродром продолжува со засилување на ростерот. Од денес, нов кошаркар на "металците" е искусниот крилен-центар Страхиња Мичович. По ангажирањето на плејмејкерот Мајк Кофи,...

МЗТ Скопје Аеродром го доби својот плејмејкер (ВИДЕО)

Откако го задржаа својот капитен (и клупска легенда) Дамјан Стојановски, МЗТ Скопје Аеродром продолжи со ангажман на нови адути за следната сезона. Во Аеродром пристигнува...

Ѕвезда не запира! Хасан Мартин пристигнува во Белград! (ВИДЕО)

Релацијата помеѓу Црвена Ѕвезда и Олимпијакос е добро позната. Тимот од Белград и тимот од Атина се "побратимени", и нивниот одличен однос е еден од...

Легендарниот капитен го продолжува договорот

Легендата на МЗТ Скопје Аеродром повторно ќе го предводи шампионот. Капитенот Дамјан Стојановски e првиот играч кој по истекувањето на претходниот договор ја продолжува долгогодишната...

Шампионски братски тандем за ново Аеродромско славје

МЗТ Скопје ја продолжи доминацијата на македонската кошаркарска сцена. “Металците“ славеа во финалната серија против Пелистер со 3-1 во победи, за деветта титула на клубот...

MЗТ Скопје Аеродром со ново стар диригент

МЗТ Скопје го претстави новиот тренер. Александар Петровиќ се враќа во Аеродром. Доскорешниот тренер на Академија ФМП, го превзема кормилото на плаво/белите. Еден од најпрепознатливите лица...

Дарко Радулович за раскинот на соработката со МЗТ Скопје

Неколку часа откако го заврши својот тренерски мандат во МЗТ Скопје, со соопштение се огласи лично (сега веќе поранешниот тренер) Дарко Радулович, кој ја...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО