Почетна тагови Мухамед Али

таг: Мухамед Али

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Кога непристојноста скапо ке се плати (ВИДЕО)

Не ретко сме биле сведоци на големи дуели, на и надвор од рингот. Она што ја подгрева атмосферата е сето шоу кое го приредуваат...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Како Мухамед Али ќе починеше боксувајќи во...

Името на Мухамед Али (Касиус Клеј) е често вбројувано помеѓу најголемите имиња во спортската историја. За повозрасните љубители на овој магичен спорт, Али е...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
23.8 ° C
25.6 °
23.8 °
73 %
1kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО