Почетна тагови Migranti

таг: migranti

Се апсат криумчари на мигранти низ цела Македонија

Рано утринава е започната голема полициска акција која е во тек во Лојане, кумановско, скопско и на повеќе места низ Македонија, дознава Плусинфо. Рано утринава...

Анализа на тајните служби: Каква е структурата на мигрантите кои влегуваат...

Структурата на мигрантите кои пристигнуваат и поминуваат преку Македонија е променета. Кога пред неколку години првите групи со мигранти се појавија во Македонија, тие првенствено...

Турски државјани врзале чаршав и преку прозорец избегале од државен карантин...

Двајца државјани на Турција синоќа избегале од државен карантин во Скопје, со чаршав кој бил врзан како импровизирано јаже. Од полицијата информираат дека чаршавот бил...

Мигрантски тунели на српската граница! Голема акција на полицијата и војската,...

Унгарската полиција минатиот викенд спречила повеќе од 300 мигранти да влезат илегално на територија на ЕУ. Граничната полиција затекнала 54 лица кои се обиделе да...

Победа за Салвини: Италија нема да прими брод со 160 мигранти!

Административниот суд во Рим синоќа одлучи дека бродот на шпанската хуманитарна организација “Open Arms” со 160 мигранти не смее да навлезе во италијанските територијални...

Италија го затвори најголемиот центар за мигранти на Сицилија

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој се смета за најголем во Европа, поради намалувањето на...

Страшно барање на партијата на холандскиот премиер: Кој спасува мигранти давеници,...

Владејачката холандска народна партија за слобода и демократија "VVD" на премиерот Марк Руте, бара воведување на затворски казни за спасување на животи на море. "Идеалистите"...

(ВИДЕО) Караница на конференција во ЕУ. Салвини порача: Ни требаат италијански...

Верувам дека сум во владата за да се погрижам младите луѓе да имаат голем број на деца, како беше во минатото, а не да...

Војници на АРМ стрелале во воздух на границата со Грција

Со неколку истрели во воздух на границата со Грција војници на АРМ спречиле група мигранти нелегално да влезат во наша територија. Еден од мигрантите е уапсен,...

Објавена е снимка за која што не смееше да дознае јавноста:...

На конференцијата за миграцијата во Виена минатиот петок имало жесток конфликт помеѓу италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини и шефот на луксембуршката дипломатија...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
13.8 ° C
14.5 °
13.8 °
94 %
0kmh
0 %
Mon
33 °
Tue
25 °
Wed
21 °
Thu
18 °
Fri
18 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО