Почетна тагови Мич Ричмонд

таг: Мич Ричмонд

Ретро NBA-Кралски настап на “биковите” (ВИДЕО)

На денешен ден Чикаго Булс гостуваше во Калифорнија. Сакраменто Кингс го пречека актуелниот шампион. Иако во поголемиот дел од натпреварот резултатот беше израмнет, последната четвртина...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Силниот Mич Ричмонд (ВИДЕО)

Оние кои ја следеле кошарката во 90-тите, со сигурност се сеќаваат на Мич Ричмонд како не еден од офанзивно најспремните поентери во NBA лигата....

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Подзаборавените” суперѕвезди (ВИДЕО)

Голем број на NBA ѕвезди кој во својот играчки зенит важеа за голем фактор во најсилната лига, денес не се коментираат. За жал, една цела...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО