Почетна тагови меси

таг: меси

Меси ограбен, крадци земале пари и накит!

Најдобриот фудбалер на денешницава Лионел Меси бил ограбен во Париз од засега неидентификувани крадци, кои успеале да провалат во хотелскиот апартман во кој е...

„Земјотрес“ во најава: Мбапе оди во Реал, Меси на негово место...

Преодниот рок штотуку заврши, а медиумите ширум Европа веќе почнаа да се занимаваат со плановите на најголемите клубови за наредното лето. А во ситуација...

Меси се извини за „војната“ со Бартомеу: Го сторив тоа за...

Лео Меси се извини за своите постапки и барањето да замине од Камп Ноу, Аргентинецот вели дека тоа го сторил за доброто на Барселона...

Поранешниот напаѓач на Ајакс го прозва Куман: Мене ме масакрираше за...

Лионел Меси испрати жесток напад до управата на Барселона кога за првпат не го виде Луис Суарез во тренинг центарот после цели шест години...

Најголема плата во историјата на фудбалот! Сити подготви „безобразна“ понуда за...

Доколку некој ви ја спомнал оваа бројка, тогаш сигурно би помислиле дека е лага. Сепак оваа информација ја пренесува еден од најупатените магазини во...

Стоичков: Барса на најдобриот во историјата му удри клоца во га..т

Легендарниот Христо Стоичков секогаш директно ги посочува проблемите во неговиот поранешен клуб Барселона. Најдобриот фудбалер во историјата на Бугарија го искоментирал најавеното заминување на...

Што сака Меси и која е позадината на целата приказна околу...

После сите превирања што ги предизвика со своето писмено барање да го напушти клубот, Лео Меси се примири. Тоа е повеќе од јасен показател...

Ривалдо: Барса нема бесплатно да го пушти Меси

Еден од фудбалерите кој остави длабока трага во Барселона, Ривалдо, ја коментирал одлуката на Лионел Меси да го напушти клубот. Бразилецот смета дека заминувањето на...

Новинарот кој прв објави за Нејмар во ПСЖ откри кој клуб...

Нема сомнеж, сагата поврзана со Лионел Меси ќе биде главна тема во светот на спортот додека истата нема своја финална разврска. Така, денеска медиумите се...

Суперкомпјутер пресмета кој е подобар играч – Роналдо или Меси?

Една од најголемите дебати во последните години во фудбалот се води околу прашањето кој е подобар – Роналдо или Меси. Сега добивме пресметка и...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО