Почетна тагови Марк Џексон

таг: Марк Џексон

NBA-Ново рекордно достигнување на “Кралот” (ВИДЕО)

Го издвојуваме најинтересното од синоќешните натпревари. Лос Анџелес Лејкерс гостуваше во "Медисон Сквер Гарден" на дуел со Њу Јорк Никс. Натпреварот беше неизвесен до самиот крај...

NBA-Џордан и Пипен против Индијана Пејсерс во 1996-та (ВИДЕО)

На денешен ден, 1996-та година шампионот Чикаго гостуваше во Индијанаполис. Судирот помеѓу "Пејсерси" и "Булси" секогаш беше возбудлив, посебно во втората половина на 90-тите. Оваа...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО