Почетна тагови лука дончиќ

таг: лука дончиќ

NBA-Лука руши рекорди, Далас реди победи (ВИДЕО)

Најинтересниот натпревар од богатата NBA програма, синоќа се одигра во Тексас. Далас го пречека Бруклин а Лука Дончич, повторно имаше историска претстава. Словенската ѕвезда постигна...

NBA-Лејкерси конечно победија, шампионите повторно поразени од аутсајдер (ВИДЕО)

Најинитересното од синоќешните NBA натпревари. Лос Анџелес Лејкерс конечно ја остварија првата победа сезонава, победувајќи го Денвер Нагерс со 121:110. Најдобар во тимот повторно беше Леброн...

NBA-Лука брилијантен во Бруклин (ВИДЕО)

Бруклин го пречека Далас во најинтересниот натпревар од синоќешната NBA програма. По продолжението, гостите од Тексас извојуваа голема победа од 129:125. Мечот го обележа фантастичниот...

NBA-Далас го демолира Феникс (ВИДЕО)

Откако актуелниот шампион Милвоки Бакс беше елиминиран, неколку часа подоцна и "вицешампионот" ја заврши сезоната. Феникс Санс и покрај најдобриот скор во NBA, рано сабајлево...

NBA-Далас се избори за мајсторка

Далас и Феникс ја продолжија својата борба и за конечен триумф ќе биде пресудна решавачката битка. Рано сабајлево, “мавси” на свој терен извојуваа голема победа...

NBA-Далас ја израмни серијата против Феникс (ВИДЕО)

Далас Маверикс израмни во серијата со Феникс Санс на 2:2. "Мавси" славеa на домашен терен со 111:101. Повторно беа предводени од Лука Дончич кој имаше...

NBA-Домаќините го возвратија ударот (ВИДЕО)

Филаделфија на свој терен успеа да намали на 2:1 против Мајами Хит. Изненадувачки брзото враќање на теренот на нивниот најдобар играч, Џоел Ембид ги мотивираше...

NBA-Доминантниот Дончич недоволен за победа (ВИДЕО)

Феникс Санс и Далас Маверикс одиграа возбудлив прв меч во Аризона. Балансираниот напад на тимот од Аризона (во кој шест играчи имаа двоцифрен број на...

NBA-Далас го декласираше Портланд (ВИДЕО)

Далас го уништи Портланд, откако во "Американ Ерлајнс" центарот го декласираше противникот со 50 поени разлика. "Мавси" го диктираа темпото од самиот почеток и извојуваа...

NBA-Далас и Дончич со пласман во плејоф (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма која броеше 11 натпревари го идвојуваме дуелот помеѓу Кливленд Кавалирс и Далас Маверикс. Гостите од Тексас стигнаа до третата победа по...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО