Почетна тагови Лос Анѓелес

таг: Лос Анѓелес

NBA-Јастребите и пеликаните летнаа кон плејофот

Тимовите на Атланта Хоукс и Њу Орлеанс Пеликанс се последните патници во плејофот. "Јастребите" на гостински терен го поразија Кливленд (107:101) и со тоа закажаа...

NBA-Мизеријата на “лејкерси” продолжува (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс продолжува да тоне. По поразот од Лос Анџелес Клиперс, синоќа претрпеа нов тежок пораз од Њу Орлеанс Пеликанс (123-95). Леброн Џејмс (повторно)...

NBA-Драматично во “Ел-Еј” (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме дуелот помеѓу Лос Анџелес и Њу Јорк. По драматичниот финиш и дополнителните пет минути, "лејкерси" конечно извојуваа победа од...

Ретро NBA-Кралската претстава на Коби (ВИДЕО)

На денешен ден, 2009-та година Лос Анџелес Лејкерс му гостуваше на Њу Јорк Никс. Таа ноќ, легендарниот Коби Брајант пружи претстава која едноставно не...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО