Почетна тагови Илиноис

таг: Илиноис

Ретро NBA-Финалето кое требаше да случи во 1999 година (ВИДЕО)

Ноќта помеѓу 14-ти и 15-ти Март 1998 година, се одигра еден специјален натпревар. Чикаго Булс се судри со Сан Антонио Спарс во “Аламо дом”. Малкумина (во...

Ретро NBA-Младите “рептили” заробени во Чикаго (ВИДЕО)

На денешен ден Чикаго Булс го пречека Торонто Репторс. “Јунајтед центар”-от беше стандардно исполнет до последното место. Резултатот во ниеден момент не беше доведен во...

Ретро NBA-Враќањето на Скоти Пипен (ВИДЕО)

На денешен ден, се случи долгоочкуваниот “came back” на еден од најомилените играчи на навивачите од “ветровитиот град”. Нoќта помеѓу 09-ти и 10.01.1998 година, Чикаго...

Ретро NBA-Чикаго пресилен за Феникс (ВИДЕО)

На денешен ден, Чикаго Булс го пречека Феникс Санс. “Јунајтед центар”-от беше стандардно исполнет до последното место. Резултатот во ниеден момент не беше доведен во...

(ВИДЕО) САД тоне во сè подлабок хаос: Тинејџер застрела двајца демонстранти

Полицијата на Илиноис уапси малолетник осомничен за убиство на двајца демонстранти синоќа во Кеноша за време на протестите кои избија откако полицајци му пукаа...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Животот на Eди Кари “baby Shaq” (ВИДЕО)

Ентони "Еди" Кари Јуниор, ја поседува една од најинтересните и најтурбулентните кошаркарски (како и животни) приказни. Избран како висок 4-ти пик на драфтот 2001-та...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО