Почетна тагови икарди

таг: икарди

Ди Канио: Икарди можеше само во ПСЖ, таму е природниот дом...

„Сапуницата“ со иднината на Мауро Икарди заврши пред самиот крај на летниот трансфер период, но неговиот премин во ПСЖ сè уште е активен кај фудбалската јавност. Голем број на...

Крај на сагата: Интер се „откачи“ од Икарди!

Сагата околу иднината на Мауро Икарди конечно ќе заврши денеска, откако екс-капитенот на Интер се согласил на преселба во редовите на ПСЖ. Аргентинецот неколку...

Пак таа Ванда: Икарди одби понуди какви што никој друг не...

Контроверзната Ванда Нара, сопругата и агент на Мауро Икарди откри дека фудбалерот одбил понуди на кој никој друг не би можел да одолее, целта...

Интер прифати, Икарди ја напушта Италија

Мауро Икарди е чекор поблиску до заминување од Интер откако управата на „нероаѕурите“ конечно прифати една понуда за својот поранешен капитен. Интересно, таа не...

Нејмар, Дибала, Ериксен, Икарди… – трансфери кои чекаат на реализација ова...

Остануваат уште неколку недели од летниот преоден рок, а до крајот на истиот се очекува да се реализираат уште големи трансфери. Прв на листата е Нејмар кој скоро сигурно...

Ванда Нара на Ибица го продава Икарди во Јувентус

Агентката и сопруга на Мауро Икарди, Ванда Нара на Ибица каде што парот е на одмор имала состанок со директорот на Јувентус, Фабио Патричи....

Разделбата се поверојатна: Интер ќе ја намали откупната клаузула за да...

Раководството на Интер е подготвено да ја намали откупната клаузула за Мауро Икарди со цел да го продаде на крајот од оваа...

Шок за челниците на Интер: Ванда постави нови услови за Икарди!

Мауро Икарди јасно стави до знаење дека е за останување во тимот на Интер, но неговата сопруга Ванда Нара не мисли така. Во преговорите со...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
27 ° C
27 °
27 °
34 %
1kmh
20 %
Sat
24 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
30 °
Wed
30 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО