Почетна тагови идризово

таг: идризово

Се појави снимка од спроведувањето на Јанкулоска во затворот „Идризово“

На социјалната мрежа Фејсбук се појави видео од спроведувањето на екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во затворот „Идризово“. Јанкулоска во Идризово беше спроведена...

Осуденик за убиство се обеси во затворот во Идризово

атвореник осуден за убиство денес се обесил во затворот во Идризово. Информацијата за МКД.мк ја потврди и директорот на Управата за извршување на санкции,...

Кочан не се појавил во затворот Идризово

Бизнисменот Сеад Кочан утрово не се појавил во затвор за издржување на казната. Директорот на затворот „Идризово“, Боби Мојсоски, за „360 Степени“ вели дека сабајлево...

Јане Ченто се збогува со „Шутка“

Јане Ченто се обрати до јавноста преку неговата сестра. Тој се збогува со затворот „Шутка“ и порача дека и од Идризово ќе се бори...

Најмладата во КПД Идризово има 20 години, осудена за продавање дрога,...

Четириесет и шест затворенички се сместени во женското одделение во најголемиот затвор во земјава, Идризово. Најмладата има околу 20 години – осудена...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО