Почетна тагови финале

таг: финале

Лејкерси поведе во финалето со Мајами

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс со победа го започнаа големото финале во НБА лигата. Тие рано утрово го совладаа тимот на Мајами со 116:98...

Мајами избори финале во НБА лигата (ВИДЕО)

Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото...

(ВИДЕО) Kоман го „реши“ ПСЖ: Баерн Минхен по шести пат стана...

Германскиот гигант Баерн Минхен е новиот освојувач на титулата во Лигата на шампионите и тоа откако синоќа во финалето во Лисабон ја совлада екипата...

Мбапе со специјални копачки во финалето на ЛШ: Мајка ми штедеше...

Килијан Мбапе е еден од најскапите фудбалери на денешницата и може да си дозволи речиси се, но пред финалето во Лигата на шамшионите се...

Лига Европа: Шеста титула за Севилја или прва за Интер

Фудбалерите на Севилја и Интер вечерва во Келн ќе се борат за пехарот во Лига Европа. Севилја е најтрофејниот клуб во ова натпреварување, вечерва...

Баварската „машина“ против (пре)богатите Парижани за европската титула

Импресивниот Баерн Минхен ќе игра за својата шеста европска титула против богатиот и опасен Пари Сен-Жермен во „мега-финале“ во Лисабон, откако Баварците со 3:0...

Го прекршил здравствениот протокол, Нејмар би можел да го пропушти финалето

Нејмар би можел да го пропушти финалниот натпревар во Лигата на шампионите. Светските медиуми пипуваат дека тој ќе биде казнет од УЕФА бидејќи ги...

Тамара, Калиопи и Елена Ристеска гласаа во „Ѕвездите на Гранд“, но...

Македонските пејачки Тамара Тодевска, Елена Ристеска и Калиопи, вчеравечен на финалето од „Ѕвездите на Гранд“, беа изборот на Саша Поповиќ од Македонија за телефонски...

Дурaнт стисна заби, заигра, па уште потешко се повреди (видео)

Кевин Дурент беше критикуван што не му помага на својот тим кој очигледно се мачи во финалната серија со Торонто. Ѕвездата на Голден Стејт...

ВИДЕО: Лудо и непредвидено сценарио – Торонто води против Голден Стејт...

Кошаркарите на Торонто Репторс синоќа го совладаа Голден Стејт Вориорс во „Оракл Арена“ со резултат 123:109 и поведоа со 2:1 во финалната серија од...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
13.8 ° C
14.5 °
13.8 °
94 %
0kmh
0 %
Mon
33 °
Tue
25 °
Wed
21 °
Thu
18 °
Fri
18 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО