Почетна тагови филипче

таг: филипче

Разрешен Асани, директорот на струшката болница

Министерот за здравство, Венко Филипче, денес ќе го разреши гинекологот Мухамед Асани од функцијата директор на Општата болница Струга кому Државниот санитарен и здравствен...

Итен состанок на комисијата за заразни болести со Филипче: Ќе следува...

Во моментов се одржува консултација на Министерот за здравство Венко Филипче со членовите на Комисијата за заразни болести, информираат од ресорното министерство. „На состанокот се...

Пејачката Елена Јовческа му се „развика“ на Филипче: Свадби не смее...

Во многу области, нашата земја е држава на двојни аршини. Се гради објект пред „Мавровка“ и никој од надлежните не знае кој гради. Од...

Филипче: Вакцината за Ковид-19 ќе биде бесплатна за сите граѓани

– Се уште не знаеме која ќе биде цената за вакцината за Ковид-19, но дефинитивно државата ќе издвои буџет и вакцинирањето ќе биде бесплатно,...

Универзитетот Вашингтон бара да се вратат рестрективните мерки во Македонија: Венко...

Венко Филипче, министерот за здравство, одговори дека нема да има повторно воведување на рестрикции откако Универзитетот Вашингтон од Сиетл во направената проекција за Северна...

Филипче прифати кафе – се огласи Лиде Лиде и порача каде...

Од почетокот на епидемијата со новот вирус, се чини дека нашиот министер за здравство Филипче се стекна со огромна популарност меѓу луѓето. Тој неуморно...

Филипче: Еден тип на луѓе не се заразуваат од корона вирус...

Не постои ниту еден единствен податок дека некој човек се заразил ако ги почитувал мерките, изјави министерот за здравство Венко Филипче, во денешното гостување...

Вториот бран на ковид-19 дојде порано од очекуваното, вели Филипче

Сите мерки за заштита и спречување на ковид-19 беа носени наврем врз основа на анализите и беа согласно сите препораки и критериуми на Светската...

Филипче за изборите: Апсолутно не е ризик сè што ќе се...

Сите новодијагностицирани случаи на ковид-19 се бидејќи протоколите не се почитувале. Жално е што има настани кадешто се кршат сите препораки од Комисијата. Има...

Вело Марковски го прашува Филипче: Oд каде знаете дека короната ќе...

По изјавите на министерот за здравство Венко Филипче дека коронавирусот ќе се врател на есен, контра став изнесе инфектологот Вело Марковски. Марковски за ТВ 21 вели...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО