Почетна тагови ердоган

таг: ердоган

Ердоган со остра порака до Атина: Грција ќе го добие тоа...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги обвини Грција и Кипар дека не ги исполнуваат ветувањата дадени за време на преговорите со Европската унија и...

“Не се мешајте, 30 години молчевте”! Ердоган со јасна порака до...

Турскиот претседател Речеп Тајип Ердоган се спротивставил на мешањето на САД, Русија и Франција во судирот околу Нагорно-Карабах, откако лидерите на тие три земји...

ОСМАНИ: НА ВУЧИЌ МУ ТРЕБАШЕ МАЛКУ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО ПРЕКРШИ...

Претседателот на Собранието на Косово, Вјоса Османи, реагираше на веста од медиумите дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, побарал од Турција да изврши притисок...

Ремек дело на Ердоган: Погледнете како од морето никнува мост што...

Работата на мостот со најголем распон во светот, кој ќе се протега преку морскиот премин Дарданели во Турција, напредува со извонредно темпо за проектот...

Ердоган им нареди на генералите да потопат грчки брод или да...

Ердоган во неколку наврати им се закани на Грците во врска со спорот во Медитеранот. Германскиот весник „Велт“ објави шпекулации, повикувајќи се на воени извори...

Ердоган отвори технолошки центар и 40 фабрики низ Турција, одеднаш

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, порача дека е одлучен Турција да ја направи глобален производствен и технолошки центар, јави агенцијата Анадолија. Ердоган присуствуваше на свеченото...

Ердоган: Турција ако треба со војна ќе ги брани своите интереси!...

Турција е подготвена да ги заштити своите интереси во Средоземното Море, Егејското и Црното Море на сите можни начини, вклучително и со воени средства,...

Ердоган: „Турција во Црното Море пронајде најголеми резерви на природен гас...

„Господ ни отвори една врата на друго место, и тоа во невидливо богатство. Турција во Црното Море пронајде најголеми резерви на природен гас во...

Ердоган ја испрати Турската Морнарица во Источен Медитеран. Мицотaкис прогласи целосна...

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис го свика Национален совет за безбедност, во кој учествуваат министрите за надворешни работи и за одбрана. Турската морнарица објави денес дека...

„Ердоган ми зеде сè“: Влезе во историјата на фудбалот, а сега...

Турскиот фудбалер кој го постигнал најбрзиот гол на Светските првенства сега живее во Вашингтон и вози такси за да преживее. Овој фудбалер за германското списание...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО