Почетна тагови енфилд

таг: енфилд

Милан го договори првото засилување за следната сезона

Веќе пишувавме за иднината на белгискиот репрезентативец, Дивок Ориги. https://www.mkvesti.mk/origi-na-izlezna-vrata/?fbclid=IwAR1ihJlht6LgmwiwFKjKDxOUz5VDx1z5iCrnp4OiBsyi86WtLiFEuzgSINw На ден пред најважниот меч во сезоната и борбата за титулата, Милан веќе го договори првото...

Ориги на излезна врата

Дивок Ориги е на излезна врата од “Енфилд”. Според последните информации кој доаѓаат од “островот”, белгискиот интернационалец бесплатно ќе го напушти Ливерпул. Главна причина е...

Навивачите на „Олд Трафорд“ и „Енфилд“ нема да гледаат ВАР на...

Фудбалската асоцијација на Англија конечно се прилучи на останатите европски лиги, па од наредната сезона во Премиерлигата ќе има ВАР-технологија. Премиерлигата вчера потврди дека навивачите...
Скопје
few clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
50 %
1.5kmh
20 %
Thu
27 °
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО