Почетна тагови доналд трамп

таг: доналд трамп

Леброн го „начека“ Трамп: Отпуштен си!

НБА ѕвездата Леброн Џејмс не можеше да се возддржи од малку ликување, откако во саботата беше објавено дека Џо Бајден е новиот американски претседател,...

ТРАМП ЈА ОПИША СВОЈАТА БОЛЕСТ КАКО БЛАГОСЛОВ И ГО ПОФАЛИ ЛЕКОТ...

Доналд Трамп се врати на работа во Овалниот кабинет помалку од една недела откако имаше позитивен тест за коронавирус. Тој изјави дека се чувствува...

Доналд и Меланија Трамп се позитивни на корона вирус, еве како...

Американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија се позитивни на вирусот корона, откако неговиот најблизок советник, 31-годишната Хоуп Хикс, исто така е позитивна...

Што се случува со раката на Трамп? Меланија стоеше покрај него,...

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден ноќеска ја имаа првата од трите дебати во пресрет на претседателските...

ОТКРИЕНО Е КОЈ САКАЛ ДА ГО ОТРУЕ ТРАМП

Полицијата идентификуваше жена осомничена дека испратила писмо до американскиот претседател која била со смртоносен рицин. Ковертот, кој веројатно бил испратен од Канада на адреса на...

Видео: Се појавија снимки на кои Трамп признава дека ги лажел...

Американскиот претседател Доналд Трамп отворено рекол дека сакал да ја минимизира заканата од Ковид-19, истовремено признавајќи дека коронавирусот е опасен, покажува новата книга на...

Трамп: Ќе ви бидам благодарен ако му го поштедите животот

Американскиот претседател Доналд Трамп го повика Иран да не го погуби борачот Навид Афкарај. Трамп на „Твитер“ ја објави веста на „Фокс њуз“ дека Афкарај...

Трамп триумфално: Ова е историски ден, пресврт во борбата против коронавирусот!

Како што беше најавено, американската Агенција за лекови и храна ја авторизираше терапијата со ковалесцентна плазма, а Трамп на прес-конференција ова го нарече историски...

Воен удар во САД? Ако Трамп не го признае поразот, од...

Поранешниот потпретседател и иден кандидат за претседател на САД од редовите на Демократската партија, Џо Бајден уверува дека Доналд Трамп ќе биде отстранет од...

Трамп: Ова е прекрасен ден за Џорџ Флојд

На прашањето на новинарите да објасни на што точно мисли кога вели дека ова е прекрасен ден за Флојд, Трамп заминувајќи само повтори: „Ова...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО