Почетна тагови дивоградби

таг: дивоградби

Мерко за дивоградбите: Не да рушиме, се ќе им дадеме да...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко денеска порача дека во Струга треба да се гради, а не да се уриваат дивоградбите. Тој не се согласува...

Ако сакате нешто да градите, градете слободно и потоа поднесете барање...

Македонија е земја со сиромашни граѓани, како материјално, така и со дух. Се вели „сиромав човек жив ѓавол“, па така оваа „ѓаволштината“ доведе до...

Матка ќе се заштитува со закон

Законот за Матка е во процес на изработка во соработка со Општина Сарај, со УНДП и со Министерството за животна средина, одговори градоначалникот на...

„Како не ти е срам“ му порача Милчин на Адеми поради...

,,Како не ти е срам” му порача професорот, Владимир Милчин преку статус на Фејсбук на министерот без ресор, Едмонд Адеми, по повод неговото интервју...

УНЕСКО му даде рок на Охрид до февруари да го реши...

УНЕСКО одлучи да му даде рок на Охрид до февруари следната година да ги спроведе препораките за заштита на природните богатства. Засега, градот нема...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО