Почетна тагови Диандре Ејтон

таг: Диандре Ејтон

Голема NBA трампа

Синоќа се случи голема трампа во најсилната кошаркарска лига. По 11 години поминати во Портланд, Демиен Лилард се сели во Милвоки Бакс. Во составот на "елените"...

NBA-Eфикасна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Рано утрово, се одиграа четири NBA натпревари. Само 24 часа откако ги одмерија силите, Сан Антонио Спарс и Лос Анџелес Лејкерс повторно се најдоа еден...

NBA-Фаворитите на чекор до конференциско финале (ВИДЕО)

Подобро пласираните тимови рано сабајлево извојуваа важни победи. Најпрво, Феник Санс стигна до огромен триумф од 30 поени разлика против Далас Маверикс (110:80) и го...

NBA-Доминантниот Дончич недоволен за победа (ВИДЕО)

Феникс Санс и Далас Маверикс одиграа возбудлив прв меч во Аризона. Балансираниот напад на тимот од Аризона (во кој шест играчи имаа двоцифрен број на...

NBA-Дуел за врвот помеѓу двата најдобри тимови (ВИДЕО)

Возбудлива ноќ во NBA. Најинтересниот меч се одржа во Аризона, каде се соочија двата најдобри тимови сезонава.Феникс Санс го пречека Голден Стејт Вориорс во...

NBA-Феникс цел месец не знае за пораз (ВИДЕО)

Феникс Санс продолжува со импресивната победничка серија. Рано сабајлево (по последниот меч) таа брои 15 по ред.Њу Јорк го пречека најжешкиот тим во NBA....

NBA-“Сонцата” стигнаа до 13 победи по ред (ВИДЕО)

Најжешкиот тим во лигата, продолжува да "гори" се пред себе. Феникс Санс стигна до својата 13-та победа по ред. Синоќа го совладаа Сан Антонио Спарс,...

NBA-Најжешкиот тим во лигата (ВИДЕО)

Ланскиот вицешампион, Феникс Санс, влегува во пеколен ритам. Сезонава тимот од "долината на сонцето" покажува дека минатогодишниот успех нималку не е случаен. Рано сабајлево, Феникс...

NBA-“Сонцата” со пеколен офанзивен арсенал (ВИДЕО)

Феникс пружи страшен офанзивен арсенал и по втор пат го порази Денвер, поведувајќи со 2:0 во полуфиналната серија во Западната конференција. "Сонцата" водеа од...

NBA со Димитар Младеновски-Драматична и тензична неделна вечер (ВИДЕО)

Интересна NBA вечер сочинета од 4 плејоф дуели. Најпрво, првопласираната Филаделфија по тешка и непоштедна борба успеа да го одбрани домашниот терен против тимот...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО