Почетна тагови детали

таг: детали

„Ова што ми го прави не е првпат, се плашев да...

Деновиве главна тема во српскиот шоубизнис е Тања Савиќ и киднапирањето на нејзината деца од страна на сопругот Душан. Пејачката од април оваа година не...

МВР со детали за трагедијата во зградата на ФФМ

На 20.08.2019 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“, В.П.(56) од Скопје, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни...

Меѓуетничка нетрпеливост причина за убиството на тинејџерот во Ново Лисиче

Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливост е причина за убиството на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска починал во болница откако бил прободен со нож од А.Т.(18)...

Шокантни поединости за убиството на Пино Секондо

Во ексклузивен разговор за Магазин, мајката од убиеното момче Пино, откри до сега необјавени детали за животот на Пино, неговото детство, моментите кога биле...

Управата за извршување санкции со нови детали за инцидентите во затворот...

Управата за извршување санкции десетина дена по инцидентот којшто се случи во Истражниот затвор Скопје, во кој учествуваа и поранешните министри Миле...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО