Почетна тагови демиен лилард

таг: демиен лилард

NBA-Волшебно деби за Демиен Лилард (ВИДЕО)

Рано утрово се судрија два источни ривали кој претендираат за самиот врв. Милвоки Бакс ја пречека Филаделфија 76ерс во меч кој беше неизвесен до последниот...

NBA-Бостон Селтикс со одлично засилување

Бостон Селтикс сериозно се засилува пред престојното првенство. По пристигнувањето на Демиан Лилард во Милвоки, "селтикси" ангажираа одличен играч кој штотуку го напушти составот на...

Голема NBA трампа

Синоќа се случи голема трампа во најсилната кошаркарска лига. По 11 години поминати во Портланд, Демиен Лилард се сели во Милвоки Бакс. Во составот на "елените"...

NBA-Демиен Лилард постигна 71 поен! (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме најдоброто поентерско достигнување. Портланд Треил Блејзерс го пречека Хјустон Рокетс а Демиен Лилард приреди вистинско шоу. "Дејм" постигна неверојатен...

NBA-Кливленд во победничка серија, Лилард со тимски рекорд (ВИДЕО)

Кливленд продолжува со одлична игра. Кавалирс ја пречекаа Јута Џез и победија во четвртиот натпревар едно по друго, со убедливи 122-99. Шест играчи имаа двоцифрен број...

NBA-Одлично поентерско издание на главните играчи (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Далас ја пречека Оклахома, а Лука Дончич повторно одигра на врвно ниво. Словенецот имаше "дабл-дабл" учинок составен од 38 поени и...

NBA-Лука со нова фантастична претстава (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме најинтересниот натпревар. Далас го пречека Портланд во меч кој се одлучуваше во последната минута. Домаќините извојуваа победа од 117:112....

NBA-“Лејкерси” сеуште не знаат за победа, бековска експлозија на “Кавси” (ВИДЕО)

Ви го претставуваме најинтересното од синоќешните NBA возбудувања. Ниту во петиот обид сезонава, Лос Анџелес Лејкерс не успеа да стигне до победа. На гостувањето во Минеаполис,...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-“Лејкерси” сеуште не знаат за победа (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс го пречека Портланд Треил Блејзерс, во обид да стигне до својата прва победа сезонава. Гостите од Орегон имаа поинакви планови. Во натпревар...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО