Почетна тагови Дејл Дејвис

таг: Дејл Дејвис

NBA-Џордан и Пипен против Индијана Пејсерс во 1996-та (ВИДЕО)

На денешен ден, 1996-та година шампионот Чикаго гостуваше во Индијанаполис. Судирот помеѓу "Пејсерси" и "Булси" секогаш беше возбудлив, посебно во втората половина на 90-тите. Оваа...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО