Почетна тагови бојко борисов

таг: бојко борисов

За да ја спаси својата кожа и да остане на власт,...

Со своите изјави за реализација на енергетски проекти и соработка со САД во таа област, премиерот Бојко Борисов се обидува да се спаси и...

„Рестартот“ на Борисов не поминува кај Бугарите

Бугарскиот премиер Бојко Борисов предложи „рестартирање“ на демократијата со реформа на уставот на земјата. Но, неговото „рестартирање“ може да запре пред да започне. Независни...

БУГАРСКИ БИЗНИСМЕН ГО ОБВИНУВА БОРИСОВ ЗА РЕКЕТ – нему и на...

„За помалку од три години, директно им предадов на министерот Владислав Горанов и на премиерот Бојко Борисов над 60 милиони лева, на нивно директно...

Борисов нашиот јазик е толку сличен со вашиот, ние имаме заедничка...

Прво интервју на Бојко Борисов за македонски медиум: Никој не ви забранува каков јазик да зборувате, но се е во ваши раце ние ќе...

Борисов Борисов се вози и ја слуша македонската верзија „Корона Чао“...

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вечерва ја сподели преработката на песната „Бела чао“ од Драган Спасов – Дац и Александар Митевски - „Корона чао“. На...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
8 ° C
8 °
8 °
81 %
3.6kmh
90 %
Thu
7 °
Fri
10 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
12 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО