Почетна тагови атина

таг: атина

Помпео ѝ се закани на Атина со санкции поради иранскиот танкер

САД ќе преземат сѐ што е можно за да спречат иранскиот танкер да достави нафта во Сирија, изјави американскиот државен секретар, Мајк Помпео. Тој ја...

Голем пожар беснее во Атина, властите наредија евакуација

Голем пожар избувна крај Атина при што властите наредиле евакуација на околни места. Пожарот во преградието Пеанија источно од Атина брзо се шири и може...

Голем пожар кај Атина, евакуирани монаси

Повеќе од 170 пожарникари учествуваат во гаснењето на пожарот што изби вчера во Асопија, 70 километри северно од Атина. Нивните напори во гаснењето ги...

Суфлаки на Халкидики и на Лефкада не е исто јадење: Ова...

И Грците често знаат да се збунат. Со оглед на тоа дека голем број од туристите летуваат во областа на северна Грција тогаш треба...

Атина во пламен: Демонстрантите нападнаа полициски кордон, одекнуваат шок бомби

Синоќа на атинскиот плоштад Синтагма започна протестот против Преспанскиот договор, а како што пренесуваат грчките медиуми, демонстрантите вечерва се собрале и пред...

Повредени и приведени во вчерашниот протест во Атина против Договорот од...

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
27 ° C
27 °
27 °
51 %
2.1kmh
2 %
Tue
25 °
Wed
33 °
Thu
33 °
Fri
34 °
Sat
32 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО