Срцепарателна сцена: Пеле клечи и плаче на гробот на Марадона (ФОТО)

550

Погребот на завчера починатата фудбалска легенда, Диего Марадона, беше извршен во кругот на најблиските, поради што денеска останатите негови познаници и пријатели дојдоа на неговиот гроб за уште еднаш да се збогуваат со еден од најголемите на сите времиња.

Една од сцените кои ги разнежни срцата на сите е како бразилската легенда Пеле, кој исто така е со нарушено здрвје, клечи и плаче на гробот на Марадона, со цвеќиња во една рака, а другата потпрена на надгробниот споменик.