Провокативни фотографии: Девојката на поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид го запали Инстаграм

393

Чилеанскиот напаѓач, Хавиер Ернандез ги брани боите на Вест Хем, а за кој постигна еден гол во пет натпревари оваа сезона и запиша една асистенција.

Иако 30-годишниот фудбалер моментално е сјаен на терен, во последно време медиумите повеќе пишуваат за неговата 22-годишна девојка, отколку за неговата брилијантна игра.

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, дошла на насловните страници на англиските медиуми, откако неговата девојка Сара на Инстаграм објавила провокативни фотографии покрај црква. Младата Инстаграм ѕвезда, која на оваа социјална мрежа ја следат преку милион корисници, го покажала задникот покрај катедралата Св. Павле во Лондон и на тој начин ги воодушевила фановите.

Ова не е прв пат атрактивната Австралијка да се фотографира во провокативно издание, а за откривањето на задникот покрај црквата, го обвинила ветерот.

„Имав Мерлин Монро момент“, напишала поранешната студентка по право, на Харвард, покрај објавата која го полудела светот.

View this post on Instagram

This weeks uniform…. ?

A post shared by SARAH KOHAN ???? (@moonstrucktraveller) on

View this post on Instagram

Sunday @elhartista

A post shared by SARAH KOHAN ???? (@moonstrucktraveller) on

View this post on Instagram

libertad…. ? shot by @france.and.jesse in Fiji

A post shared by SARAH KOHAN ???? (@moonstrucktraveller) on

View this post on Instagram

Jungle thing…? @tajnihal ?

A post shared by SARAH KOHAN ???? (@moonstrucktraveller) on

View this post on Instagram

Aussie amor @natalie_roser ? @france.and.jesse

A post shared by SARAH KOHAN ???? (@moonstrucktraveller) on