Нов црн рекорд – денеска 364 новозаразени со Ковид-19

281

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција најави дека денеска има 364 заразени со Ковид-19.

оа е нов рекорд на новозаразени со оглед дека вчера беше 317.

„Вчера имавме најголем број, неколку денови се движи околу 200, вчера 317, денеска 364“, рече Филипче.

Бројката на нови случаи и натаму расте во нашата земја.

Повеќе детали околу новите бројки очекуваме наскоро.