Нејзината мајка беше во брак со неговиот татко, а сега таа јавно се бакнува со неговиот син- Шерифовиќ ја шокираше естрадата со оваа одлука

367

Пејачката Марија Шерифовиќ на едно јавно случување ги изненади сите кога сочно го бакна во уста својот близок соработник.

Таа го фати за главата и разменија филмски бакнеж, а станува збор за композиторот Саша Николиќ со кој пејачката долго соработува.

Саша е во среќен брак, а она што е интересно е дека мајката на Марија, Верица Шерифовиќ, беше во брак со татко на Саша, Миодраг Николиќ, кој исто така беше композитор.

ser

Поп-ѕвездата Марија Шерифовиќ години наназад нe oтcтапува од својот пpeпознатлив моден стил во кој нe cпaѓаат здoлништa, фустани, штикли и сите оние парчиња за кои дамите, особено оние кои се занимаваат со jaвна професија, лyдyваат.

Само во исклучителни ситуации поранешната евровизиска победничка сме ја виделе во поразлично издание, па токму затоа со нејзината објава од пред неколку недели на социјалните мрежи пејачката пријатно ги изненади фановите, а многумина од нив не можеа да поверуваат што гледаат.

Под самата фотографија таа напиша „Добро утро забушанти“, не знаеме на кого се однесуваше тоа, но мора да признаеме дека ова издание одлично и прилега.