NBA колумна на Димитар Младеновски – Лука со кралска партија во Сакраменто (ВИДЕО)

181

Играта на Лука Дончиќ сезонава е повеќе од импресивна. Од меч во меч, младиот Словенец само ја потврдува одличната форма и рапидниот напредок кој го бележи во својата (само) втора NBA сезона. Во моќта на Дончиќ, синоќа се уверија и играчите на Сакраменто, кој на свој терен беа поразени со 127:123. Нов трипл дабл ефект со страшен процент на реализација. Во прилог најубаите моменти од синоќешната магија на Лука.

NBA FAN

Димитар Младеновски