Навивачите на Тотенхем мислат дека со Шкендија ќе играат на стадионот-руина во Тетово

130

Шкендија во четврток ќе играат со големиот Тотенхем на Жозе Мурињо. Но, навивачите на англискиот клуб мислат дека мечот ќе се игра во Тетово откаде што доаѓа клубот.Тие на интернет страницата на клубот напишаа „Уште едно доаѓање на Балкан, се надеваме дека ќе има подобро вифи“.

Сепак мечот ќе се игра на Градскиот стадион во Скопје бидеќи стадионот во Тетово е вистинска руина и не ги исполнува ни најосновните стандарди на УЕФА.