Манекенка потрошила 110.000 евра за да има најтенок струк на светот – погледнете како изгледа

55

Дора Родригез се натпреварувала за Мис Универзум, а сега го изненади светот кога го покажа екстремно тенкиот струк.

Имено, манекенката потрошила околу 110.000 евра за преку операција да дојде до најтенкиот струк на светот.

„Потрошив повеќе од 100.000 фунти во последните неколку месеци на липосукција и мамопластика. Сè уште не сум размислила за отстранување на ребрата, но веројатно ќе го направам тоа за да ја постигнам мојата цел“, рекла манекенката.

Дора верува дека сега, со ултра тесен струк и силикони во градите, има фигура на Барбика и тело од соништата. Таа истакнала дека е среќна иако направила многу пластични операции.