Наташа е тетовирана сирена, зашто она така сака: Ја познавате ли најтетовираната Македонка? (ФОТО+ВИДЕО)

1413

Оваа атрактивна девојка се вика Наташа Неделковска и е од Скопје. Има 29 години и нејзина пасија се тетоважите, а како што може да се забележи, ги има навистина многу и по целото тело. За неа важи епитетот: најтетовираната Македонка. Барем онаа, што јавноста ја запознала!

Има најразлични тетоважи на речиси секо делче од телото… Барем, на она што може да се види… Сепак, како што самата знае да изјави, нема да застане тука. Едноставно ја сака уметноста на тетовирањето и навистина не знае кога ќе и биде доста.

Нејзиниот стилски печат по целото тело, ја издвојува од останатите македонски модели. Инаку, Наташа на пошироката јавност и стана позната кога за прв пат се појави пред камерите во видеоспотот за песната “Она сака”на Дарко Илиевски.

Но, оваа жешка девојка обожува да биде во фокусот на фотообјективот, па често објавува  и провокативни фотографии на социјалните мрежи.

Оние кои го „прочешлале“ нејзиниот Инстаграм профил, останале со подотворена уста зашто згодната Наташа едноставно плени со својот уникатен сексапил.

Жешкото време (На) Таша го искористи да се разлади на еден од скопските затворени базени, каде уште еднаш го покажа сиот свој телесен раскош и убавината на украсената става. Таша како тетовирана сирена!

Извајаното тетовирано тело…

…Природните бујни гради…

…И црното полутанга долно бикини, врежана во заоблената исцртана задница…

Уметност на украсување на сопственот тело и храброст цел живот на себе да ја носиш својата тетовираната стварност! Зашто Таша така сака!