Милена Антовска славеше роденден од утро до мрак, а сопругот јавно и напиша честитка полна љубов (фото)

227

Шармантната ТВ водителка која од понеделник до петок им посакува добро утро на гледачите на една наша национална телевизија, Милена Антовска, на Стара Нова година славеше роденден.

Традиционално, како и секоја година откако работи на телевизија, на денот кога е родена, прославата почнува уште рано наутро со колегите.

Така беше и овој пат, кога Милена повторно беше пречекана со тората на која пишуваше „среќен роденден Милена“, а таа со насмевка од уво до уво ја сечеше тортата на парчиња, па следеше фотографирање со славеничката.

Честитките се редеа и на социјалните мрежи, а освен од најблиските и колегите, доста фанови, следбеници, соработници, и посакаа сè најдобро со искрени желби за уште една исполнета година како што таа посакува.

Славењето продолжи и откако завршија работните обврски, а следен кој и го направи роденденот поубав на Милена, беше нејзиниот сопруг со кого беа во еден скопски ресторан и наздравија со чаша бело вино.

ФОТО:ИНСТАГРАМ

Милена не ги откри годините, но затоа сопругот Гордан беше доста расположен за јавна изјава на емоции преку неговата роденденска честитка.

 

-Постојано го исполнуваш моето срце со љубов кога ќе те погледнам. Нека твојот роденден биде полн со љубов. Среќен роденден сакана!- напиша сопругот.

Среќен роденден Милена!