Мажите ги обожаваат жените со вакви очи (ФОТО+ВИДЕО)

299

Во тренд се крупните очи со долги трепки, но со помош на шминка речиси секоја девојка или жена може да добие бамби очи.

Големи, крупни очи кои заносно трепкаат изгледаат неодоливо. Природата некои девојки ги надарила со крупни очи, а дурги пак, мора да се снаоѓаат со користење на шминка.

Благодарение на големиот избор на шминки, големите бамби очи многу брзо се добиваат со малку труд во шминкањето, а се што ви е потребно е бела сенка, црн ајлајнер и маскара.

View this post on Instagram

#BambiEyes 👀🦌

A post shared by Dandi Jonguitud (@dandibum) on

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте како со малку труд, можете да добиете совршено крупни бамби очи: