Почетна тагови жени

таг: жени

Во овој народ жената е Бог: По разводот сè ѝ припаѓа...

На светот постои едно муслиманско племе кое живее по целосно спротивни правила од остатокот на муслиманскиот свет - Туарези. Туарезите се народ кој им припаѓа...

Истражување: Мажите кои имаат пополнети жени се 10 пати посреќни, од...

Научниците од Универзитетот Аутономус во Мексико, спровеле истражување, за да утврдат кој тип на жена повеќе ги усреќуваат мажите и дошле до многу интересен...

Водечки есенски тренд: Здолништето кое ѝ ласка на секоја фигура е...

Есента е идеално време за правење на најинтересни стајлинзи, а оваа сезона во фокус ќе бидат плисираните здолништа. Ваквиот тренд стана актуелен уште минатата...

ПОЗА ЗА СИЛЕН ОРГАЗАМ НА ЖЕНИТЕ (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок. Во исто време, реалноста е дека...

Зрелите години никогаш не биле подобри: Еве кои позитивни промени ги...

Кога жената ќе зачекори во 40-та година, доаѓа до хормонски промени и до забавување на метаболизмот. Иако некои дами се плашат од зрелите годините,...

Буковски за жените: Еднаш жена се сврти ли против тебе

Големиот Чарлс Буковски со своето дело инспирира безброј луѓе низ целиот свет. Неговите цитати се пренесуваат  и ги делат милиони луѓе. Тој ги сакаше жените,...

Телото по породувањето: Четири вистини и една лага

Многу се зборува за промените што ги остава бременоста врз женското тело. Жените се првенствено заинтересирани за тоа како тие промени може да бидат...

5 причини зошто некои жени на 40 години изгледаат како девојчиња,...

Денес можете да видите жени во четириесеттите години кои изгледаат како да се најмалку 20 години помлади. Исто така, честопати ги гледате оние кои...

Ајде сеирџии! Време е за квалитетна женска тепачка на плажа!

Кратко ама слатко се фатија за коси, за вие да поуживате во женската тепачка на плажа. https://youtu.be/-CeBXoCPJMU

Научниците тврдат дека мажите не знаат зошто жените обожаваат орален однос,...

Двете истражувања кои се занимавале со орален секс предизвикаа многу различни коментари. Кога некој би ве прашал зошто луѓето сакаат орален секс, вие веројатно би...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО