Маж се разнесе со бомба на игралиште во Белгија

0
120

Mаж се разнесе со експлозивна направа на фудбалско игралиште во градот Вервиер, Белгија.

View image on TwitterView image on Twitter
На локацијата има голем број полициски единици и целата област е евакуирана.

Засега не е идентификуван човекот што се разнесе со бомба, но се претпоставува дека станува збор за воен ветеран кој живеел во областа Стембер во Вервиер.

Истрагата е во тек, а локалните власти објавија дека не се сомневаат во тероризам.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here