Манекенката ги израдувала своите машки фанови со роденденско разголено издание

119

Изгледа дека во светот стана модерно да се фотографирате голи за роденден, а по овој тренд се води и британската плус сајз манекенка Искра Лоренс.

Таа за својот 30-ти роденден ги почестила фановите на Инстаграм со серија фотографии на кои позира гола под туш, додека со рацете ги прекрива градите, а водата се слева преку нејзините облини.

„Роденденско одело“, напишала Искра под објавата.

View this post on Instagram

Birthday suit 💦

A post shared by Iskra ✨ (@iskra) on

Манекенката го постигнала тоа што го сакала бидејќи, покрај честитките за роденден, добила и мноштво коментари на сметка на својот изглед.

„Среќен роденден, прекрасна си“, „Имаш прекрасно тело“, „Изгледаш одлично“, се само некои од коментарите под фотографиите.

Инаку, фановите особено ги изненади со изјавата кога се породи дека „јавната објава на полот на детето не е потребна бидејќи полот не гарантира дека детето така и ќе се декларира“.

View this post on Instagram

☀️🌊🏖

A post shared by Iskra ✨ (@iskra) on