Брена и Боба го продадоа Гранд и сега бегаат од Србија: Пејачката открива зошто овде нема да ја дочека староста

300

Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

Последниве денови се шпекулира и дека големата балканска музичка ѕвезда и поранешениот тенисер ја ставија на продажба својот вила на Бежаниска коса. Очигледно, причината е што нивните синови полека стануваат независни и на нив веќе не им треба толку голем дом. Филип и Стефан веќе го напуштија некогашниот дом. Имено, Филип пред година и пол започна нов живот со сопругата Александра Пријовиќ, а пред да го добијат нивниот син Александар, се преселија во нивната куќа. Од друга страна, Стефан се пресели во својот стан пред неколку месеци во центарот на главниот град, така што на познатите сопружници куќата стана преголема за нивните потреби и потребите на најмладиот Виктор.

Брена и Боба сакаат да го поминат остатокот од животот уживајќи се, бидејќи до сега работеа  напорно и напорно со години без сериозен одмор. Брена ќе продолжи да пее и одржува контакт со публиката на нејзините концерти, поради што ќе живее на реалација Мајами – Србија, а Боба исто така ќе ги заврши американските работни места преку е-пошта и, доколку е потребно, ќе дојде во Белград. На оваа одлука им претходеа долги дискусии и бидејќи станува збор за голем чекор, тие ќе чекаат следната година, кога сите коцки ќе треба да се склопат и да се преместуваат преку океанот. Нивните деца исто така се согласија, затоа што и тие сакаат да одат на Флорида, каде имаат завршено училиште – вели добро информиран извор близок до семејството Живоиновиќ.