Мајка од пеколот: Ги искасапила трите деца на возраст од шест месеци до три години

176

Во куќа во Лос Анџелес пронајдени се телата на три мали деца, а полицијата ја уапси нивната мајка како едниствена осомничена за убиствата. Приведената Лилиана Кариљо наводно ги избодела трите деца од кои најмалото имало само шест месеци, а најголемото имало три години.

Телата на децата ги пронашала нивната баба.

Овие слики цел живот ти остануваат во меморијата. Како полицаец, многу ми е тешко да го сфатам ова што го видов, им изјави на медиумите еден од полицајците кои работат на случајот.

По веста за стравичниот случај, мајката била забележана како краде авотмобили, но набрзо е уапсена.

Засега не е познат мотивот за ова злодело.