Лепа Лукиќ се огласи за Боки 13 по случајот „Рекет“ и порача: „И на мене ми средуваше„

1190

Боки 13 кој е првоосомничен за случајот „Рекет” и е во притвор заедно со бизнисменот Зоки Кичеец, имаше многу пријатели на српската естрада, а една од нив беше Лепа Лукиќ.

Таа е една од ретките кои дале изјава за српските медиуми за Боки13 по апсењето.

– Јас Боки го познавам девет години. Го запознав  кога учествувавме во реалното шоу, Големиот брат. Оттогаш се слушаме и гледаме понекогаш. Бев на отварањето на неговата телевизија во Македонија, а неколку пати ми среди за тезги за Нова година и на мене, како и на други колеги. Го познавам како многу фино момче, можам да кажам се најдобро за него. Е сега што било и што направил тој за да го уапсат, немам појма, изјавила Лепа за српските медиуми.

Таа рекла дека за неговото апсење не знае ништо и дека слушала и читала само по медиумите.