Куртоа бара куќа во Мадрид, доаѓа неговиот соиграч од Челси

88

Колонијата на поранешни фудбалер на Челси во тимот на Реал би можела да се зголеми на крајот од сезоната, тврдат шпанските медиуми.

По Тибо Куртоа, се очекува и трансфер на неговиот соиграч од репрезентацијата Еден Азар кој конечно ќе го реализира својот сон да го облече белиот дрес. Тој го ангажирал токму Куртоа да му најде куќа во Мадрид каде ќе живее кога од јули ќе стане жител на овој град,

Азар е во Челси од 2012 година, со овој тим освои две титули во Лигата на шампионите, но никогаш не криеше дека најголема желба му е да игра во Реал.

loading...