Коментатор почина по натпреварот Египет – Саудиска Арабија

834

Поранешниот египетски фудбалер и спортски коментатор, Абдел Рахим Мохамед починал по натпреварот меѓу Египет и Саудиска Арабија.

Тој наводно доживеал срцев удар откако неговиот национален тим загуби и на третиот натпревар на Светското првенство.

Како што пренесува „Раша тудеј“, Мохамед требал да гостува на каналот Нил Спортс за да го коментира дуелот во кој Египет е поразен со 2:1, но пред тоа доживеал срцев удар.