Со мотор удрил во пешак, па во автомобил- 18.годишна девојка од Кавадарци тешко повредено

720

Мотоцикл „Хонда ЦБР900“, управуван од С.Л. (22) од село Марена, кавадаречко, вчера во 22:15 часот на улица „Шишка“ во Кавадарци удрил во пешакот Е.К. (18) од Кавадарци, а потоа и во патничко возило „Голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Д. (31) од Кавадарци.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобила Е.К., која по укажаната лекарска помош во Јавната здравствена установа Кавадарци била префрлена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.