Кендал Џенер никогаш не била попровокативна: Ново огнено издание!

260

Кендал Џенер може да промени се’ на себе, но дозата сексапил што ја поседува ќе остане иста. Сепак, препознатливата црнка се одлучила за посветла нијанса на коса и сега изгледа подобро од кога било претходно.

Имено, иако се фотографира во разни изданија и фризури, во основа ја нема сменето темната коса веќе со години.

За разлика од своите полусестри кои се склони на чести промени на бојата и должината на косата, Кендал само понекогаш се пробувала како русокоса и тоа секогаш со помош на перика, а сега изгледа дека се одлучила за малку потрајна промена.

View this post on Instagram

i’m sleepy

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Својот нов изглед го претставила во видео на Инстаграм на кое промената е јасно видлива, иако во описот не ја споменала фризурата.