Јана Бурческа повторно е бремена – го откри и полот на бебето

109

Македонската поп пејачка Јана Бурче по три години повторно е бремена и ќе се реализира во улогата на мајка пишува репортер.мк

Како што пренесува порталот, Јана е во осмиот месец од бременоста и наскоро со сопругот ќе добијат син.

„Новиот мангуп во семејството треба да пристигне наскоро, а ние се уште водиме дебата за името на бебето. Таткото е среќен што ќе добие син, а и јас исто така“ вели Јана за репортер.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Потсетуваме, пред години ја претставуваше Македнија на Евровизија во Киев каде што откри дека е бремена и ќе стане мајка.

Тогаш нејзиниот момче, а сега сопруг Александар ја побара Јана за сопруга пред милинскиот аудиториум.

Во 2017 година, Јана и Александар ја добија својата ќерка Дона која наскоро ќе добие братче.