Почетна Забава Иста како тетка си: Погледнете како изгледа внуката на Лепа Брена (фото)

Иста како тетка си: Погледнете како изгледа внуката на Лепа Брена (фото)

244

Мајда е ќерка на сестрата на Брена, Факета. Еднаш Мајда откри дека луѓето често и приоѓаат и и кажуваат дека изгледа како Брена, не знаејќи дека таа всушност и е тетка.

ФОТО:ПРИНТСКРИН/КУРИР.РС

„Јас сум нејзината несудена ќерка“, рече Мајда, а нејзиниот глас исто така неодоливо потсетува на оној на Брена.

Инаку, сестрата на Брена, Факета со сопругот Зоран и ќерката живее во Канада