Хаус забава со Роџер Санчез и Јаx Jones во Охрид!

1071

Во рамки на овогодишното издание на “Охрид колинг” покрај веќе познатите имиња – Armin Van Buuren и Dimitri Vegas&Like Mike, на листата изведувачи се приклучуваат и Роџер Санчез и Јаx Jones. Нивните настапи за закажани за 2 август, односно за празникот Илинден, а влезниците веќе се пуштени во продажба.

“Ова лето Охрид нема да заостанува во ништо од водечките европски туристички центри кога е концертната музичка сезона во прашање”, велат организаторите.