ФОТО: Горан Пандев е македонски бренд, вака светските медиуми ја испратија нашата легенда

136

Македонскиот фудбалер Горан Пандев против Холандија го одигра последниот меч во репрезентативниот дрес.

За него тоа беше 122. натпревар за Македонија. Штета што „лалињата“ постигнаа три гола во мрежата на Столе Димитриевски и ја расипаа прошталната средба на македонската легенда.

Светските медиуми не заборавија на 37-годишникот, кој е величен од сите страни на светот. Неговата кариера ќе остане вечно запаметена меѓу фановите во нашата држава, но и пошироко.

Реакции на светските медиуми за „шпалирот“ кој го доби Горан Пандев: