Елена Ристеска на ергенска забава се појави во бикини и ги покажа бујните гради (фото)

1140

Топлото време и високите температури придонесоа голем број од јавните личности да заминат некаде на одмор и да уживаат на некоја егзотична дестинација.

Така многу од нив веќе ги полнат батериите на некое море, фаќаат боја и се подготвуваат за новите активнности,

Македонската пејачка Елена Ристеска летото го користи не само за да одмара, туку и да започне во јога вежби.

Преку, социјалните мрежи таа се пофали со неколку фотографии каде прави некои јога пози.

Настрана, од јога, Ристеска одлучи и да ги наполни батериите на друг начин, односно на плажа покрај море.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Но, пред плажа следуваше ергенска вечер, односно Ристеска со нејзните другарки присуствуаше на ергенска вечер кај својот пријател Влатко.

Таа се пофали со фотографија од ергенската на која носи бикини и се гледаат нејзините бујни гради…

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ЕЛЕНАРИСТЕСКА

Од друга страна, Ристеска немаше проблем и да покаже како изгледа без грам шминка, па од плажа објави фотографија на која нема “мејкап“, а фановите и порачаа: конечно убава слика.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ЕЛЕНАРИСТЕСКА