Единствени и уникатни – Кафеана „Лантерн“ со нова богата музичка целодневна програма

114

Кафеана „Лантерн“ се со цел да ги задоволи сите вкусови реши музичката агенда за оваа недела да промени и да внесе нов сензабилитет. Па така, утрешната after work забава ќе ја диригира брачниот пар Анастасија Петреска и Владимир Поповски.

Ќерката на легендата на народната музика, Наум Петрески, после подолга пауза пораду оправдани причини – стана мајка неодамна, повторно се враќа на настапите, а својот почеток ќе го означи во најдобрата кафеана во градот – „Лантерн“.

После сопружниците свој настап ќе има веќе докажаниот Јоцо Бамбус чии што настапи се заштитен знак на секој четврток во „Лантерн“ во изминатиов период.

Новитет во „Лантерн“ се и after work забавите во петок. Па така, гостите од 16 часот до 20 часот ќе ги забавува Иле Манасков, а вечерта е резервирана за маестралниот Миле Кузмановски.

Во сабота ручекот со најблиските и семејството поминете го во „Лантерн“. Освен вкусна храна и супер амбиент, ќе имате можност да уживате и во жива музика, и тоа во текот на целиот ден.

А во недела ја репризираме сабота и повторно се забавувавме, овојпат во друштво на Алекса Димов, и тоа од 14 до 18 часот.

Значи да повториме, од утре, па се до недела сите патишта ќе водат во „Лантерн“, единствената кафеана во Скопје која што нуди најразлична и најуникатна музичка програма. За храната и атмосферата воопшто и нема потреба да се дискутира, тие се најдобри и тоа е факт! Ваше е само да ја понесете насмевката на лице и да резервирате на телефонските броеви: 071 29 84 84 и 071 29 53 11.